دفینه یابی

دفینه یابی

دفینه یابی

دفینه یابی یکی از سرگرمی های پر طرف دار این روز های بسیاری از مرد جهان تبدیل شده است. استفاده از دستگاههای فلزیاب و گنج یاب می باشد که باعث شده است تا کاوشگران بدین شکل و به صورت مستمر به این سرگرمی و فعالیت سخت تن در دهند. فلزیاب ها و طلایاب ها؛ یکی از بهترین و موفق ترین ابزار هایی می باشد که بشر تا کنون در این عرصه کشف و تولید کرده اند. این دستگاه ها در ابتدا؛ تنها قادر بودند تا تنها فلزاتی نظیر آهن را در اعماق بالا و به صورت بسیار سطحی کشف کنند.

دفینه یابی
دفینه یابی

از همین رو از این دستگاه ها در استفاده هایی غیر از گنج یابی می کرده اند. یافتن مین و خنثی سازی مهمات باقی مانده از جنگ های مختلف؛ یکی از کاربرد های مهمی بوده است که در گذشته این دستگاه ها؛ داشته اند.

دفینه یابی

یکی از مهم ترین قابلیت هایی که با کشف و اختراع آن؛ از این دستگاه ها توانستند در گنج یابی بهره ببرند؛ سیستم تفکیک فلزات مختلف بود. این سیستم بدین شکل عمل می کند که؛ نوع فلزات مختلف را می تواند به راحتی تشخیص داده و آن ها را از یکدیگر تفکیک کند. این ویژگی مهم ترین عامل استفاده از این دستگاه ها در این عرصه می باشد.

این روز ها به راحتی هر کاوشگری با هر میزان تجربه ای می تواند؛ هر نوع هدفی را که از سمت کاربر تعیین شده باشد را؛ در هر نقطه از زمین سنس کند. رفته رفته قابلیت های زیاد دیگری نیز به این دستگاه ها اضافه شد که؛ کاوش را بیش از پیش راحت کرد.

به عنوان مثال یکی از کاربردی ترین ویژگی هایی که می توان نام برد؛ سیستم نقطه زنی و شعاع زنی دستگاه گنج یاب می باشد. کاوش بدون وجود این دو سیستم بسیار طاقت فرسا و زمان بر خواهد شد. سیستم شعاع زن محیط کاوش و شعاع را کاهش داده و سیستم نقطه زنی در کشف نقطه دقیق هدف کاربرد دارد.

برخی از سیستم های حرفه ای کاوش

  • فلزیاب COBRA XS،
  • فلزیاب AUR 370،
  • فلزیاب ZICCO X2،
  • فلزیاب TACHAR T1،
  • فلزیاب RICHEL M-80،
  • فلزیاب TACHAR T4،
  • فلزیاب LEOPARD 2000

09917579030

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید