سکه یاب

سکه یاب

با سلام خدمت تمام علاقه مندان حوزه کاوشگری، امروز قصد داریم درباره دستگاه سکه یاب با شما صحبت کنیم. در واقع هر فلزیابی، سکه یاب نیست. پس با ما همراه باشید تا در ادامه برای شما این مطلب را بررسی کنیم.

انواع فلزیاب

دستگاه های فلزیاب اغلب به دو دسته VLF ( فرکانس پایین ) و PL یا ( فرکانس بالا ) تولید می شوند. این دستگاه ها برای مصارف تفریحی، گنجیابی، امنیتی و جنگی استفاده می شوند.

کارایی دستگاه های وی ال اف در جهان بیشتر است. این سیستم می تواند در مصارف تفریحی و امنیتی بسیار کارآمد باشد. در واقع می توانیم فلزیاب های متداول در جهان را وی ال اف بدانیم. این دستگاه ها می توانند در عمق کمتر از دو متر کاوش کنند.

اما دستگاه های پالسی بسیار خاص تر هستند و بیشتر مصرف دفینه یابی دارند. این سیستم می تواند عمق بالاتر از سه ونیم متر هم کاوش کند. در این دستگاه ها ما می توانیم از لوپ های مختلف و اسکنر های متفاوت را به کار گیریم.

سکه یاب

اما دستگاه هایی که می توانند سکه یابی کنند باید خصوصیات ویژه ای داشته باشند. سیستم این دستگاه ها را به صورت کلی پالسی است و می تواند عمق کاوش بالایی داشته باشد.

خصوصویت دیگر در این دستگاه ها این است که می توانند فلزات با ارزش از کم ارزش را تفکیک کنند. و این کار را با دقت انجام دهند. مهمترین تستی که می توانید در هنگام خرید دستگاه انجام دهید این است که یک سکه را در ارتفاع 60 سانتی قرار دهید و دستگاه با لوپ های مختلف باید آن را شناسایی کند.

بالانس اتوماتیک در این دستگاه ها بسیار مهم هستند. چرا که باید ثبات لازم را داشته باشند. و هدف را از دست ندهند. پس در هنگام خرید حتمأ به این نکته توجه کنید.

سرعت و کاربری آسان در دستگاه های سکه یاب هم بسیار تعیین کننده است باید دستگاه شما به محض مواجه شدن با هدف؛ آنرا شناسایی کند.

نتیجه گیری

توصیه ما این است که اگر قصد سکه یابی دارید حتمأ با کارشناسان ما در کمپانی آی کا پی وی تماس بگیرید. چرا که دستگاه ها می توانند برای مصارف متفاوت استفاده شوند و اگر شما در زمین یونیزه شده به دنبال سکه باشید دستگاه خاصی می خواهید که در محیط کوهستانی کاربرد آنرا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید