شاقول RPM

شاقول RPM

شاقول چیست ؟

شاغول یا شاقول یا شاهول جسم یا گلوله‌ای سنگی یا فلزی است که آن را به ریسمانی سبک می‌آویزند و بنایان از فراز دیواری که در کار بنا کرده‌ اند فروگذارند تا به راستای آن ریسمان، کجی و برآمدگی دوش دیوار را دریابند. شاغول وسیله‌ای است که طنابش عمود بر زمین است. شاغول واژه‌ای فارسی است که به عربی نیز راه یافته‌ است.

شاقول RPM
شاقول RPM

کاربرد شاقول در فلزیابی :

همان طور که می دانید این ابزار که از ساده ترین وسایل پیدا کردن گنج به شمار میرود در شکل ها و اندازه های گوناگونی یافت می شود. اما مسئله مهمی که باعث می شود عملکرد درست شاقول ها می شود نوع جیوه و خالصی ان می باشد. البته آگاهی بر چگونگی استفاده از شاقول ها خود نیز مسئله مهمی است. بسیاری بر این باورند که برای اینکه شاقول بتواند فلزیابی کند باید از جنس برنجی با خلوص بالای ۹۹ درصد باشد و برخی نیز معتقد هستند که نوع جنس شاقول مهم نبوده و عامل مهم مهندسی ساخته شدن آن است. عواملی همچون جنس جیوه ، چگالی جیوه ، درصد خلوص جیوه ، درصد ارتعاش جیوه و … از دیگر عوامل تاثیر گذار و مهم هستند که باید به آنها توجه شود و به صورت کلی جیوه های آزمایشگاهی بهتر از جیوه های صنعتی موجود در بازار هستند.

معرفی شاقول RPM :

یکی از بهترین و با کیفیت ترین شاقول های موجود در بازار می باشد. فلزیاب شاقولی RPM یکی از محصولات فلزیابی شرکت IKPV می باشد که در چهار مدل مختلف طراحی و تولید شده است.

  • شاقول RPM-1  (از برنج ساخته شده و با روکش آب طلا پوشانده )
  • شاقول RPM-2  (از برنج ساخته شده و با روکش آب طلا پوشانده)
  • شاقول RPM-3  (از برنج ساخته شده و با روکش نیل و کرم طلا پوشانده)
  • شاقول RPM-4  (ساخته شده از جنس آلومینیوم )

 

برای مشاهده قیمت این شاقول و همچنین دیگر محصولات IKPV به صفحه لیست قیمت فلزیاب IPKV مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید