طلایاب چیست

طلایاب چیست

طلایاب چیست ؟

با سلام خدمت تمام همراهان همیشگی، امروز می خواهیم درباره یکی از متداول ترین سوالات در حوزه کاوشگری صحبت کنیم. سوالی که بارها پرسیده می شود این است که، طلایاب چیست؟

این سوال به در نظر گرفتن این موضوع مهم است که هر فلزیابی، یک طلایاب نیست. در واقع ما برای این کار باید دستگاه هایی که مجهز به سیستم های خاصی باشند را تهیه کنیم. که در ادامه این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

طلایاب چیست
طلایاب چیست

طلایاب و قابلیت های آن چیست؟

در ادامه پاسخ به این سوال که دستگاه طلایاب چیست؟ باید بگوییم به صورت کلی، دستگاه فلزیابی که قابلیت کاوش و یافتن انواع طلاهای قدیمی و جدید را داشته باشد، طلایاب است. این دستگاه ها دارای چند ویژگی مهم از جمله قابلیت تفکیک فلزات می باشند.

تفکیک فلزات به کاوشگر کمک می کند. بتواند فلزات با ارزش از کم ارزش را شناسایی کند. و طلا هایی که سنس شده را در هر زمین آلوده و یونیزه شده شناسایی کند. این عملکرد در دستگاه های فلزیاب ساده وجود ندارد.

البته این یکی از مشخصات طلایاب های حرفه ای است. باید در نظر بگیریم که فرکانس طلاهای قدیمی با جدید با هم تفاوت دارند. و برای دفینه یابی باید از دستگاهی بهره ببریم که قابلیت شناسایی هر دو فرکانس را داشته باشد.

یکی دیگر از مشخصات گنج یاب های حرفه ای این است که بتوانند در عمق بالا کاوش کنند. و مجهز به سیستم نقطه زن باشند. فلزیاب های پالسی که مجهز به سیستم PL هستند می توانند این کار را برای ما به راحتی انجام دهند.

البته در این زمینه، سیستم های مکملی هم هستند. که می توانند در کنار دستگاه اصلی،به کاوشگران کمک کنند به راحتی طلایابی کنند. ما در ادامه درباره این سیستم های کمکی، صحبت خواهیم کرد.

سیستم های مکمل

  • سیستم هایی که در می توانند در کنار طلایاب حرفه ای به ما کمک کنند. از قبیل ردیاب های خوراکی یا فرکانسی، اسکنرهای تصویری، یون یاب، سوپر سنسور و غیره می باشد.
  • ردیاب ها، یک یا دو دسته آنتن هستند که می توانند از طریق تنظیم بر روی فرکانس طلا یا قرار دادن دو تکه طلا در محفظه های آن، یک محیط بسیار وسیع را تفکیک کند و وجود هدف را در آن محیط تشخیص دهد.
  • سیستم های اسکنر، با تصویر برداری و اسکن لایه های زمین می توانند تصاویر زیر زمین را به کاوشگر نشان دهند و او را از وجود حفره های زیر زمینی، مقبره ها و آگاه می کنند.
  • یکی دیگر از ابزارهای مورد نیاز کاوشگری یون یاب است که می تواند با شناسایی گاز طلا در هر شرایطی، طلاهای باستانی را به راحتی شناسایی کند. یون یاب می تواند در غارها و سربند های قدیمی بسیار کارایی داشته باشد.
  • سوپر سنسور یک دسته عمودی است که مجهز به دو سنسور قدرتمند است و می تواند گنج یابی و طلایابی را در شرایط کوهستانی و زمین های نا هموار بسیار ساده کند.
  • دستگاه طلایابی که مجهز به یک یا چند سیستم تکمیلی باشد را فلزیاب مکمل می دانیم. اگر شما هم از دسته افرادی هستید که نیاز به یک فلزیاب چند کاره حرفه ای دارید. حتمأ در انتخاب آن دقت کنید.

نتیجه گیری

در نهایت توصیه ای که می توانیم بکنیم این است که قبل از هر اقدامی، تحقیق و بررسی کنید. این کار باعث می شود شما دستگاهی تهیه کنید که برای شما مفید باشد.

ما در این مقاله بخشی از اطلاعات مورد نیاز شما را گردآوری کردیم اما اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره فلزیاب های حرفه ای داشته باشید حتمأ با مشاورین ما تماس بگیرید.

کمپانی آی کا پی وی با بیشترین سابقه در تولید و فروش انواع طلایاب می تواند بهترین و حرفه ای ترین دستگاه ها را با کمترین قیمت و بالاترین ضمانت به شما ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید