کشف دفینه

کشف دفینه

کشف دفینه

کشف گنج و دفینه از دیر باز؛ و از گذشته های بسیار دور؛ یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین فعالیت هایی بوده است که؛ سن و سال نقش چندان حیاتی در آغاز و وارد شدن به آن نداشته است. یکی از مهم ترین دلالی ورود کاوشگران و افراد مختلف به این عرصه نیز؛ پول ساز بودن این فعالیت می باشد. اما؛ یکی از مهم ترین مواردی که در گنج یابی نقش تعیین کننده و کلیدی را ایفا کرده؛ و افراد معمولا آن را فراموش می کنند؛ استفاده از یک فلزیاب و گنج یاب حرفه ای و متناسب بو نوع کاوش و مکان کاوش آنها می باشد. بر همین اساس نیز بسیاری از آنها تنها در ساعات و روز های ابتدایی شروع فعالیت خود؛ با شکست مواجه شده و کاوش خود را نیمه کاره رها می کنند.

کشف دفینه
کشف دفینه

کشف دفینه حرفه ای

برخی از افراد با شنیدن نام حرفه ای تصور می کنند که؛ نیاز به سال ها کسب تجربه و داشتن دستگاه های بسیار حرفه ای و صرف هزینه های زیاد؛ می باشد. هر چند تا حدودی این موارد صحیح و درست می باشد اما؛ به طور قطع و صد در صد؛ این موضوع در تمامی موارد صدق نمی کند. برای حرفه ای بودن و تجربه یک کاوش حرفه ای؛ بیشترین سهم را داشتم فکری خلاق و تفکری حرفه ای دارا می باشد. اما این موضوع به چه معناست.

همان طور که می دانید؛ لازمه آغاز هر فعالیتی داشتن یک؛ مجموعه موارد می باشد. یکی از مهم ترین آنها؛ طرز فکر صحیح؛ برنامه ریزی درست؛ اجرای قدم به قدم و صحیح مراحل برنامه ریزی شده می باشد. این موضوع مهم ترین سهم را در داشتن و تجربه یک کاوش صحیح در اختیار دارد. اما این موضوع در دفینه یابی و گنج یابی دقیقا به چه معنا می باشد. در ابتدا باید بگوییم که شما باید؛ نیاز های خود را مشخص کنید. مکان کاوش خود را به دقت بررسی کرده؛ خاک محل را تحلیل و تجزیه کرده؛ عمق کاوش خود را مشخص کنید؛ نوع هدف خود را تعیین کنید. و این موارد باید به طور دقیق مشخص شود.

در مراحل بعدی باید؛ با استفاده از نظر کارشناسان و مشاورین خبره؛ بهترین دستگاه های فلزیاب را برای خود انتخاب کرده؛ خریداری کرده و زمان مناسب و کافی را صرف تمرین و تسلط یافتن بر دستگاه و روش استفاده از آن کنید. به طور خلاصه  این موارد می تواند تشکیل دهنده یک تفکر حرفه ای در کاوش؛ باشد. حال با روشن شدن این موضوع بهتر است با برخی از دستگاه های فلزیاب حرفه ای آشنا شوید.

برخی از گنج یاب های ایرانی حرفه ای

  • گنج یاب AUR 370 PLUS،
  • گنج یاب TACHAR T1،
  • گنج یاب HS366،
  • گنج یاب LEOPARD 2000،
  • گنج یاب HOXNE،
  • گنج یاب ZICCO X2،
  • گنج یاب AJM BUGLE

09917579030_09120043750

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید