کویل طلایاب

کویل طلایاب

کویل طلایاب

برای موفقیت در کاوش طلا و گنج باید؛ اقدامات و نکات زیادی را در نظر داشت؛ یکی از مواردی که دارای اهمیت زیادی می باشد؛ خرید طلایاب و گنج یاب می باشد. امروزه به دلیل وجود و استفاده از این دستگاه ها؛ شاهد موفقیت زیادی از کاوشگران هستیم. فلزیاب ها از قطعات و قسمت های مختلفی تشکیل شده اند. هر کدام از این قطعات دارای وظایف مهم و البته متفاوت و جدا از همی دارند. عدم عملکرد صحیح حتی در یک بخش؛ منجر به شکست در کاوش خواهد شد. یکی از مهم ترین بخش ها که وظیفه مهم و حساسی نیز بر عهده دارد؛ کویل طلایاب می باشد.

کویل طلایاب
کویل طلایاب

کویل و لوپ طلایاب چیست؟

یکی از مهم ترین بخش های هر دستگاه طلایاب و گنج یابی؛ بخشی از دستگاه می باشد که فرکانس های ارسالی را هدایت کرده و اهداف را شناسایی می کنند. عدم وجود این قطعه و یا عدم عملکرد صحیح آن؛ به طور حتم باعث عدم موفقیت خواهد شد. چرا که وظیفه سنس هدف و نقطه یابی آن بر عهده آن می باشد. آن قطعه چیزی نیست مگر کویل.

کویل ها قطعاتی می باشند که در حالت معمول و اغلب به شکل گرد و یا بیضی طراحی شده و به منتهی الیه دستگاه فلزیاب متصل می شوند. این قطعه در نزدیکی سطح زمین قرار گرفته و فرکانس ها و پالس های ارسالی از سمت مادرباکس دستگاه را؛ به عمق زمین ارسال می کند. این فرکانس ها با اهداف برخورد کرده؛ دچار تغییر شده و با برگشت به سمت دستگاه؛ مجددا کویل ها آنها را دریافت و برای بررسی و تحلیل؛ به سمت برد دستگاه ارسال می کند. و این گونه فلزیاب از وجود یک مانع و یا هدف در درون زمین شده و کاربر را به وسیله های مختلف که اغلب مواقع صدای بوق می باشد؛ مطلع می سازد.

کویل طلایاب
کویل طلایاب

انواع کویل

کویل ها بر اساس ظاهر و سایز تقسیم بندی می شوند. ظاهر کویل ها تفاوتی در نحوه عملکرد آنها نداشته و صرفا یک مورد تبلیغاتی می باشد. و یک لوپ می تواند هر شکلی را  به خود بگیرد. اما از نظر ساز می توان موارد زیر را به عنوان مهم ترین سایز ها و پر کاربرد ترین آنها نام برد.

  • کویل با سایز 25
  • کویل با سایز 55
  • کویل 1 * 1 (کابل یک در یک)

یکی از مهم ترین ویژگی های یک فلزیاب خوب

همان طور که سطر های بالا بیان کردیم؛ متوجه شدید که یکی از مهم ترین قطعات هر فلزیابی کویل و لوپ آن می باشد. چرا که این قطعه مستقیما به میزان عمق زنی و سنس اهداف تاثیر گذار می باشد. پس یکی از مهم ترین موارد و نکاتی که می توان از مباحث عنوان شده برداشت کرد؛ این خواهد بود که استفاده از کویل های مختلف در یک کاوش باعث خواهد شد تا؛ سنس دقیق تری در عمق های مختلف فراهم شود. به همین ترتیب باید از دستگاه فلزیابی استفاده کرد که از لوپ های مختلف پشتیبانی کند و می توان این ویژگی را یکی از مهم ترین صافتی که باید هر دستگاه فلزیاب دارا باشد؛ نامید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و خرید